Skip links

Trabzon milletvekillinden Trabzonspor açıklaması! Bunu koruyanlar mı yapıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, son günlerde Trabzonspor ile ilgili siyaseten yapılan tartışmalar hakkında konuştu.

TERTEMİZ FUTBOL OYNANIYOR

Trabzonspor’un tertemiz futbol oynadığına vurgu yapan CHP’li Kaya, kulüpte başarılı bir yönetim olduğunu ifade ederek, yönetimle ve takımla bütünleşmiş bir seyirci olduğunu dile getirdi.

BU BÜYÜK BİR HAKSIZLIK

Kaya, bu bütünleşmenin de sahaya yansıdığını belirterek, “Formasını ıslatan ciddi anlamda mücadele eden bir takım gerçeği var. İyi saha sonuçları var ve bir maç eksikle lider konumdayız. Bazıları bunu ‘Trabzonspor korunuyor, kollanıyor’ algısına dönüştürmeye başladı. Bu Trabzonspor’a büyük zarar veriyor. Bu büyük bir haksızlık. Bu algıyı yaymaya çalışanlar Trabzonspor’un oynadığı futbola da baksınlar. Onlar da keyif alsınlar” dedi. 

SİYASİLERE GÖREV DÜŞÜYOR

Trabzonspor’a genel bir haksızlık olduğunu ifade eden Kaya, “Siyasilere de burada görev düşüyor. Gerçekten bu beni üzüyor. İyi ve temiz futbolumuz göz ardı ediliyor. Trabzonspor’un korunup kollanmayla ne alakası var. Koruyanlar mı bu golleri atıp bu puanları alıyorlar, sahada mücadele ediyorlar? Siyasetin her türlü futboldan elini çekmesi lazım. Trabzonspor’un kimsenin korunup kollanmasına ihtiyacı yok. Bileğinin hakkıyla, emeğiyle, temiz futboluyla, pırıl pırıl tarihiyle, oynadığı futbolla alkışlanıyor zaten” şeklinde konuştu.

Leave a comment